Co dokáže zaručeně zabít každý vztah?

Milé dámy prosím neurazte se. Tento článek je psán spíše pro muže, možná i pro Vašeho muže. Pánové prosím o Vaší pozornost, následující řádky se týkají i Vás.

Naplňující, spokojený a vášnivý vztah není jen pro hrstku vyvolených. Můžete ho mít i Vy a ruku na srdce – není to žádná věda.

Znáte ten pocit, když sedíte večer doma po dni plném vyčerpávající práce a dokola přemýšlíte o sobě a svojí ženě. Pochybujete a ptáte se na otázku, na kterou si vlastně ani úplně nechcete odpovědět, jenže se této otázce se nelze vyhnout – jsem tady správně? Neměl bych sedět v jiném bytě s jinou ženou?

Pak si ale vzpomenete na to hezké, co jste prožívali spolu. Na společný týden u moře plný skvělého sexu, na ty momenty, kdy Vás žena uctívala téměř jako boha a když se na Vás dívala, zajiskřily jí oči, byl jste pro ní nejdůležitější člověk na světě. Když se na Vás dívá dnes, už jen čekáte, co Vám vytkne a co po Vás bude zase chtít.

Možná začnete ze vztahu nevědomky utíkat. Třeba za přáteli, sportem nebo do práce jako Libor.

Poučte se z chyb druhých!

Minulý týden za mnou Libor přišel, že se mu rozpadá vztah a jeho přítelkyně Eva začíná hovořit o rozchodu. Chtěl vztah tedy zachránit. Nejprve si rozhodně stál za svým, že on se vůbec nezměnil a že dělá to samé jako před lety. Jen Eva je více podrážděná a věčně nespokojená a on nechápe proč. V průběhu našeho rozhovoru s jistým zděšením zjistil, že už svou milovanou ženu přestal brát do restaurace na večere, o víkendu už nechodí na procházky a na víno. Dokonce jí přestal říkat, jak je úžasná a co na ní obdivuje. Ve vztahu zavládla rutina. Jeho pozornost se nápadně vytratila.

Místo toho jen pracuje a ona je zavřená v ložnici a skypuje s přáteli. Společné chvíle se pomalu, ale jistě zredukovaly na sdílení starostí s novou firmou. Bohužel v jeho případě už bylo pozdě a žena ho pár dnů po setkání opustila, i když se začal usilovně snažit vztah napravit.

Nečekejte a udělejte první kroky k záchraně vztahu už dnes.

To je smutný příklad, se kterým se u klientů často setkávám – nechávají vztah běžet na samospád. Vy teď máte skvělou příležitost zabránit podobnému konci a opět si ve vztahu užívat spokojenosti plnými doušky. Vždy se klientů ptám – jak by vypadal Váš vztah, kdybyste do něj vkládali tolik pozornosti, snahy, nadšení a vášně jako na začátku? Co kdybyste se pořád chovali, jako na začátku vztahu? Věřím, že by žádný konec nenastal a Vaše soužití by bylo stále plné lásky!

I malá změna vede k velké lásce.

Vzpomeňte si na dobu, kdy Váš vztah fungoval, kdy jste byli maximálně spokojení. Napište si, jaké všechny „maličkosti“ jste dělal a měli jste z nich radost oba. Co Vaše žena milovala? Kolik pozorností jste jí dával? Podívejte, jak se Váš vztah vyvíjel a co jste začal nebo přestal dělat?

Uvědomte si, že Váš vztah byl v této době úžasný právě proto, že jste se choval jinak než nyní. Představte si, jak skvělý opět bude až se začnete chovat jako na začátku. Až svou ženu zahrnete láskyplnou pozorností a vším dalším. Představte si, jak se bude chovat ona, když se bude opět cítit opečovávaná a středem Vašeho zájmu. Ano opět Vás zahrne nekonečnou láskou a bude živit Vaši mužskou podstatu. Zase Vám její přítomnost dobije baterky a budete se vedle ní cítit božsky.

Za uplynulá léta jsem dokázal se vztahovými problémy pomoci mnohým lidem a věřím, že dokážu pomoci i vám. Pokud chcete pomoci i vy, neváhejte mě kontaktovat.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena