Vytvořte si žebřík ke spokojenému životu!

Nazdar chlapi. Víte, že naše mužská frustrace je dar z nebes a že se dá toto prokletí elegantně proměnit v spokojené bytí? A co to vlastně ta frustrace je? Velmi jednoduše řečeno frustrace je způsob, kterým nám mozek dává najevo, že ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být. Prostě to neběží dle našich představ a my nevíme jak dál.

V čem je proboha ten dar?

 

Taková pořádná nespokojenost nás často nutí s tím, co nás štve, konečně něco udělat. Změnit sebe i budoucnost. Trápí vás váha či sebedůvěra? Mozek vám tím říká, “prober se a začni konat a měnit.” Nutí vás k akci a spokojenému bytí. My chlapi se holt měníme jen pokud máme pořádnou motivaci nebo dost velkou bolest. Nenechte problém dojít do stádia velké bolesti.

Všichni v sobě máme uloženou perfektně vymodelovanou představu o tom, jak chceme žít. Kolik peněz chceme mít? Vedle jaké ženy se chceme budit a jakých úspěchů bychom rádi dosahovali v práci? Ať už vědomě či podvědomě – takový ideální svět si v sobě nosíme všichni.

Co když nevím co chci?

 

Snadno můžete namítnout, že vlastně nevíte, jaký život toužíte prožít. Možná je jen taková představa na hony vzdálená tomu, co si váš mozek dovolil připustit jako reálné. Možná je lepší i tuto představu odsunout do hlubokého podvědomí a nalhávat si, že to vlastně nevím.

Pokud toužíte po milionech na účtu a spokojené ženě po svém boku, ale smýšlíte o sobě jako o ňoumovi, který toho nikdy nedosáhne, pak váš mozek raději vysněnou představu důkladně skryje nebo zoškliví. Proč to dělá? Aby vás uchránil před bolestí z toho, že chcete něco, co se nikdy nenaplní. Znám mnoho chlapů, kteří si krásné ženy raději zošklivili, protože si nevěří, že by je mohli získat.

Využijte nespokojenost ve svůj prospěch.

 

Můžete si nekonečně stěžovat na život a vysnívat si, jaké by to bylo, kdyby …. nebo vezměte život do vlastních rukou a proměnit představy ve skutečnost. Za sebe i své klienty mohu říct, že začít konat je vždy lepší.

Pojďme se na cestu k spokojenosti vydat hned!

 

Díky své zkušenosti s klienty vím, že velmi dobře fungující, metoda je škálování. Kouzlo škály (stupnice) spočívá v tom, že nám chytře a celkem snadno ukáže cestu i s konkrétními kroky, které jsou nutné k tomu, abychom se dostali tam, kde chceme být.

Připravte si tužku a papír. Budeme používat stupnici od 1 do 10. 1 je to nejhorší, co jsem zažil a zažívám a nejvíce frustrující zkušenost. Naopak 10 je vytoužený stav plný blaženosti, kdy to už nemůže být lepší. Kupříkladu 1 – jsem na mizině, 10 – jsem finančně nezávislý a mohu si dopřát po čem toužím.

Tak a teď se pojďte podívat, jak na tom jste v tuto chvíli. Vybavte si oblast, ve které cítíte nejvíce frustrováni a rychle bez přemýšlení jí ohodnoťte na škále od 1 do 10. Číslo si zapište. Nyní si představte situaci, která by vás plně uspokojila a kterou chcete zažívat – jakým číslem jí ohodnotíte? Číslo si opět zapište, za moment se budou hodit.

Vraťte se k tomu co vás štve a podrobně si napište – co konkrétně vás prudí a jak se tam cítíte. Proč jste to vlastně ohodnotil zrovna tímhle číslem? Proč ne nižším nebo vyšším? To samé udělejte i s opačnou situací. Představte si, že už jste dosáhli žádoucího stavu a napište si, jak a co zde cítíte, co přesně tady přináší uspokojení? Co vše je jinak a lepší?

Jak se s tím pracuje?

 

Když máte popsaný výchozí a cílový bod, můžeme se zaměřit na to nejdůležitější – cestu. Dejme tomu, že jste stávájící stav ohodnotili na 4 a to, kam se chcete dostat, je 9. Jak to vlastně vypadá na 5? Představte si, že už jste 5 dosáhli. Co se tam změnilo oproti 4? Co jste musel udělat, abyste se tam dostal? Co nového jste musel začít dělat a co starého přestat dělat? Stejně postupujte s každým následujícím číslem a uvidíte, že cesta se před vámi bude sama odkrývat až se dostanete na 9 (nebo jakékoli jiné číslo dle vašeho výběru).

Důvod, proč se nám někdy cílového stavu nedaří dosáhnout je ten, že se snažíme jednotlivé kroky přeskočit. Vy teď máte konkrétní a jasný plán s jednotlivými kroky a body. Na nic nečekejte a pusťte se do toho hned. Co nebo kdo vás může na vaší cestě podpořit? Co a kdo vám může pomoci? Sdílejte svůj záměr s dobrým přítelem a udělejte sami před sebou závazek, že to dotáhnete až do zdárného konce. Vzdát se nepřipadá v úvahu! 🙂

Proměňte představy v realitu.

 

Představte si báječné pocity, které budete zažívat až se váš plán začne plnit. Hrdost a sebevědomí, že se to daří a že jste to vy, kdo má život ve vlastních rukou. Představte si všechny pozitivní změny, které nastanou ve vašem životě. Jak na to bude reagovat vaše žena, kamarádi a okolí? Po čase za vámi budou lidé udiveni chodit a ptát se, „hele jak si to sakra udělal? Chci dokázat to, co ty! Můžeš mi dát tip?“ 

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena