5 pravd o osobní značce

Pojem osobní značka je v dnešních dnech téměř zaklínadlo. Valí se na nás z každé strany. Emaily, sociální sítě, šeptanda v kuchyňce i ve sprchách.

Jenže pozor! Zatímco se toto sousloví možná začíná měnit v trapné klišé, skrývá se pod ním několik velkých pravd.

Pravda číslo 1 – můžeme souhlasit, nesouhlasit, vztekat se i upadnout do lhostejnosti, ale jedno nezměníme – všichni jsme vlastníky osobní značky. Naši dědové by řekli, “každej má pověst, mladej, tak si jí hlavně nepokaž.”

Tím se dostáváme k pravdě číslo 2pokažená osobní značka může znamenat pohromu. Jste znám jako sukničkář? Přeji mnoho zdaru při navazování vážného vztahu. Jste známá jako chronická prokrastinátorka? Hodně zdaru až vám bude šéf svěřovat důležitý projekt. Vidíte – na pověsti opravdu záleží. A v obchodě dvojnásob. Říká se, že 50% hodnoty úspěšné firmy tvoří její značka.

Pravda číslo 3osobní značka či pověst není zvolání, které si natisknete na vizitky. Není to ani to, co si hrdě vyvěsíte na web. A co to tedy je? Představte si, že jste na firemním večírku. Dobře se bavíte s kolegy a před půlnocí odcházíte domů. Rozloučíte se a všem pošlete poslední úsměv. Chytnete za kliku a zavřete dveře. Co si o vás začnou kolegové nebo klienti říkat, když už s nimi nejste, je vaše osobní značka.

Jen prosím nezaměňovat se závistí a pomlouváním. Pokud je někdo infikovaný Závistivcem obecným, nehodnotí vaši značku, ale odkrývá své vnitřní zranění.

Pravda číslo 4o značku se vyplatí pečovat. Co si o vás asi lidé říkají a co byste chtěli, aby si o vás říkali? A teď zásadní otázka – co jste pro to ochotni a schopni udělat? Co pro svou osobní značku chcete udělat? S čím začnete?

Jen pomyslete na život s lepší značkou. Jak moc se váš život může proměnit k lepšímu a kolik nových dveří vám může otevřít?

Loučím se s vámi pravdou číslo 5 osobní značka či pověst bývá o krok před vámi. Často než se s někým potkáte, už se dávno setkal s vaší značkou. Proto si svou pověst pořádně předcházejte, ona si vás předchází také.

Tak ať jde o spokojené setkání!

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena