Pokořte svého Goliáše!

David a Goliáš. Kdo by ten příběh neznal. Na jedné straně obávaný hromotluk, dokonale vycvičená mašina na zabíjení. Svalnatý a v perfektním brnění. Svým mečem ze světa pomohl mnoha mužům a vedl armádu k samým triumfům.

Proti němu stojí mladý a mnohem menší David. Prostý pasáček dobytka. Nerovný souboj, který přece David nemohl vyhrát. Jen blázen by si na něj vsadil. Existovaly v té době sázkové kanceláře? Kolik myslíte, že jich zkrachovalo? 🙂

Jak dopadl tento památný souboj všichni víme. Mladý pasáček jednou ranou přemohl bojovného obra. Proč? Měl jedné věci na rozdávání. Byla to odvaha. Kdo z nás by dokázal vystoupit z řady a vykřiknout, “pusťte mne na něj, já mu dám co proto!”.

Jenže jen odvaha Davidovi život nezachránila. David byl velmi bystrý a rychle zjistil, že pokud přistoupí na hru Goliáše a bude bojovat konvenčně, nedožije se večera. Dokázal situaci vyřešit velmi mazaně. Přepsal pravidla hry a zvítězil. Byl kreativní a to se v tváří tvář Goliášovi náramně hodilo. A bude seto hodit i vám.

Jaký je váš Goliáš? Jaký obr vás momentálně v životě sužuje a vy se proti němu bojíte vyrazit?

Ano někdy čelíme velkým výzvám a protivníkům, kteří mají lepší armádu a zásoby. Buďte kreativní jako David. Vymyslete nový způsob. Možná i bláznivý. Odhoďte brnění a uvolněte se. Žádný problém není tak velký, aby se nedal rozlousknout. Vzpomeňte si na Davida.

Nedaří se vám určitý plán zrealizovat? Opakovaně narážíte na ty samé problémy? Podívejte se na problém z úplně nové perspektivy. Zkuste vymyslet 20 nových způsobů, jak Goliáše přemoci. I kdybyste u toho měli sedět do půlnoci, nevzdávejte to! Ano bude to chtít odvahu. David ji našel. I vy ji najdete a nakonec Goliáše skolíte.

Přeji dobrou mušku!

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena