Jak nezůstat 2mm od spokojeného života?

Dnes budu psát o štěstí, spokojenosti a o tom, že leží blíže než si myslíme a vede k němu lehčí cesta než nám často vnitřní hlas našeptává. Pokud se chcete dozvědět, jak se spokojenosti přiblížit a ne jen o ní snít, prosím čtěte dál.

Všichni toužíme po spokojeném životě ať už to pro nás znamená cokoli. Úžasný partner, zdravé tělo, energie na rozdávání, spousta peněz, krásný dům, vysoké sebevědomí … Čím to, že někteří toho dosáhnou celkem snadno a někteří se celý život dřou a štěstí jim jako naschvál uniká?

V téhle fázi to přece nevzdám! I když ….

Představte si, že jste v životě jen krůček od místa, kde už budete konečně spokojeni. Už ho vidíte, cítíte, už je téměř na dosah. A představte si, že to přesně v tomhle místě vzdáte a s pocitem selhání a nezdaru odejdete. „To přece není možné!“, říkáte si, takhle blízko by to vzdal jen blázen.

A přeci jsme to v životě mnohokrát vzdali my všichni. Uvěřili jsme vnitřnímu lháři – nemá to cenu, stejně to nedokážeš, pokazíš to jako minule, možná Honza by to udělal, ale já na to nemám, nestíhám, nemám na to energii, za tu dřinu mi to nestojí, udělám to zítra … a sami dobře víte, že ze zítra se snadno stane nikdy.

Taky čekáte, že Vás velká změna spasí?

Jeden z hlavních důvodů chybějící spokojenosti, úspěchu či láskyplného vztahu jsou samozřejmě omezující přesvědčení (prosím čtěte zde). Další z velmi častých důvodů, který vidím u svých klientů je, že poslechnou svého lháře a vzdají se. Jsou ve své snaze málo kreativní – nedělají malé změny. Až moc často se spoléhají na změny velké, které by spokojenost vykouzlily téměř okamžitě. Jenže mnohdy prostě zkratky neexistují.

Často i malá změna způsobí velkou proměnu a posun vpřed. Cesta ke spokojenosti je tvořena malými krůčky a ne velkými skoky. Nezapomínejme na to! Pokud hráč golfu udeří do míčku pod nepatrně jiným úhlem – stačí i 2mm, tak se dráha letu dramaticky promění a míček dopadne i o mnoho metrů jinam. Třeba do jamky. Stejné to je i v životě. Udělejte tu nejmenší možnou změnu už dneska a setrvejte u ní. Nevzdávejte se!

Jak Kuba ke štěstí přišel.

Podívejte se na Jakuba a jeho příběh. Pracoval jako investiční bankéř a mnoho měsíců se snažil vydělávat více peněz. Dle jeho slov už vyzkoušel snad úplně všechno, četl knihy o úspěchu, pravidelně chodil na semináře o komunikaci, snažil se domlouvat si více a více schůzek. Prostě dřel jako mezek a výsledek jako by byl stále v nedohlednu. Respektive jeho snaha nesla ovoce, jenže ne tak chutné a šťavnaté, jak by si přál. Na naší schůzce si Jakub uvědomil, že se často cítí s movitými klienty trochu nervozní a nejistý. Stále si nebyl zcela jist svými znalostmi a ve skrytu duše se podceňoval. Porovnával se s ostatními a znáte to – většinou z takové srovnávací akce nevycházíme zrovna vítězně.

Začněte s malými změnami a vydržte u nich!

To nejmenší s čím Jakub začal, bylo že začal vstávat každý den o 40 minut dříve a tento čas věnoval studiu investičních webů, grafů, tabulek a prognóz. Kýžený výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Začal se s klienty cítit jistěji a mohl jim nabídnout hlubší znalosti. Už pátý týden Jakub pokořil svou vysněnou sumu.

Není to nikterak ojedinělý případ, velmi často se setkávám s lidmi, kteří zdánlivě nepatrnou změnou radikálně obohatili a vylepšili svůj život. Vysněný vztah, více peněz, lepší práce či štíhlá postava leží blíže než si myslíte.

A jakou malou změnu začnete dělat dnes Vy?

Vykreslete a popište si co pro Vás znamená spokojenost, spokojený život, v jaké životní oblasti jí chcete nejvíce dosáhnout? Nechte na sebe působit příjemné pocity, které tu krásnou představu provází. Jaké to je? Co cítíte? Co v představě vidíte a slyšíte? Pojďte tuto představu zhmotnit a začít žít. Pamatujte – je blíže než si myslíte.

Napište si 3 malé změny – 3 malé krůčky – které můžete začít dělat už dnes a které Vás ke spokojenosti postupně dovedou. Zvolte takové, u kterých víte, že je bez velkých obtíží dokážete zvládnout. Až budete mít seznam hotový, noste ho s sebou, vylepte si ho doma na viditelné místo. Začněte tyto kroky dělat už dnes a vydržte u nich. Věřím, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Budu moc, když do komentářů napíšete, jaké 3 kroky jste se rozhodli udělat. Podělte se a inspirujte druhé. Děkuji.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena