Nejsnazší způsob jak zabránit rozchodu

Znáte ten pocit, když jste čerstvě zamilováni a toužíte, aby konečně tenhle vztah vydržel napořád. Každá vaše buňka neustále touží vidět, cítit a dotýkat se toho druhého. Jste zmítání láskou a vášní. Celý svět se promění v jedno velké hřiště stvořené jen pro vás. Vše funguje tak krásně samo, že na rozchod by pomyslel jen blázen.

A přitom se většina vztahů rozpadne v poměrně krátké době. Na to jak vztah zachránit, jak zabránit rozchodu a udržet si příjemné společné chvíle bohužel začínají lidé myslet příliš pozdě.

Vztah – jako vše v tomhle světě – je dynamický proces. Potřebuje vaši energii a pozornost, aby mohl fungovat. Nejlepší cesta a způsob, jak zabránit rozchodu, je se vůbec nedostat do fáze, kdy o tom musíte uvažovat.

Předejít rozbitému kolu je vždy lepší než opravovat kolo rozbité.

Přemýšlejte o svém jednání a činech dopředu. Zeptejte se sami sebe – co se s mým vztahem stane, když začnu nebo přestanu dělat to a to? Neříkám – přestaňte být autentičtí! Jen buďte ve vztahu vědomě a dávejte pozor, co vaše činy mohou způsobit.

Vztahy většinou nekončí jako blesk z čistého nebe, ale jako pozvolný rozklad. Z příběhů svých klientů vím, že na začátku rozpadu to jsou právě “maličkosti”, které jeden nebo druhý začali či přestali dělat.

Nezapomínejte, že na samospád žádný vztah dlouho nevydrží. Nepřestávejte svůj vztah vyživovat, i když vše funguje jako na drátkách. Ušetřte si čas i nervy a vyvarujte se této chyby.

Odměnou za vaši pozornost a péči vám bude spokojený, láskyplný vztah a budete se moci věnovat všem těm příjemným chvilkám. Ruku na srdce – po tom přeci toužíme všichni.

 

Pokud vás článek oslovil a chcete, aby i váš vztah byl nadále harmonický, nebo se obáváte se rozchodu, prosím napište mi. Rád vám pomohu.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena