15 překážek na cestě k úspěchu a štěstí

Úspěch i štěstí jsou v dnešním světě pro spoustu lidí takřka mytické pojmy. Každý na ně myslí, ale ne každý je opravdu zažil na vlastní kůži. Mnozí uvěřili lži, že oni úspěšní či šťastní být nemohou. Věří, že zrovna jim není souzeno. Za neštěstím a neúspěchem, ale i za spokojeností a úspěchem stojí vždy podvědomé vzorce myšlení a chování. Odhalte, proč se zrovna vám nedaří uspět.

 1. Očekáváte vždy rychlé výsledky – 2 roky jste se přejídali a chtěli byste zhubnout za 2 týdny? Budete zklamaní, frustrovaní a nikdy nezhubnete. Buďte vytrvalí a trpělivý. Dopřejte si prostor a čas, respektujte svoje hranice. Co vám pomáhá vytrvat a netlačit na pilu?

 2. Snadno si přestáváte věřit – máte cíl i nadšení, ale stačí pár odmítnutí od okolí a vaše sebedůvěra se vytrácí. Zpochybněte svoje omezující vnitřní přesvědčení. Věřte sami sobě a ne druhým. V jakých momentech jste si nejvíc věřili a jak to můžete využít dnes?

 3. Zůstáváte uvíznutí v minulosti – přestaňte se ohlížet za sebe. Kam se dívají vaše oči, jdou i vaše nohy. Chcete jít v životě vpřed? Tak se tam dívejte. Kam chcete dojít a jak to tam vypadá? Kdy jste si tuto představu napsali naposled?

 4. Zaměřujete se hlavně na chyby – máte 5 sekund, abyste se rozhlédli kolem sebe a zapamatovali si co nejvíce zelených věcí. Zavřete oči a vyjmenujte všechny ….. fialové věci. Sledováním chyb úspěchu nejenže nedocílíte, ale ani ho neuvidíte.  Za jaké všechny úspěchy se můžete ocenit už dnes?

 5. Bojíte se budoucnosti – vaše budoucnost není předem daná a ani vás tam nečekají samé hrůzy. Máte moc ji měnit a tvořit. Dokonce jinak než jste si vytvořili svou minulost. Co vám v minulosti umožňovalo život zvládat a jak tyto zkušenosti můžete zužitkovat dnes?

 6. Bráníte se změně – kdo se brání změně, brání se úspěchu. Přijměte změnu jako jedinou konstantu ve vašem životě. Uleví se vám a získáte čas i energii. Jaké změny jste už zvládli a co vám v tom pomohlo a podpořilo?

 7. Lpíte na svých slabých stránkách – úspěšní lidé vidí a rozvíjí především své silné stránky. Touha pod dokonalosti nikoho šťastným neučinila. Jaké jsou všechny vaše silné stránky a jak moc je používáte?

 8. Věříte, že svět vám něco dluží – a čekáte, až vám to splatí. Přestaňte čekat a vyražte do akce. Svět vám nic nedluží a úspěch k vám nepřijde bez vaší snahy. Představte si, že už žádný dluh není – co bude vaše první akce?

 9. Bojíte se selhání víc, než toužíte po úspěchu – a výsledkem je vnitřní konflikt a paralýza. Selhání v životě přijde automaticky, úspěch nikoli. Nebojte se chybovat, můžete 10x selhat a přesto být úspěšní. Většinou to ani jinak nejde. Jak bude váš život vypadat za pár let, když pořád bude řízen strachem?

 10. Nepředstavujete si, co je možné – hledejte možnosti a objevíte je, hledejte limity a rychle na ně narazíte. Rozvíjejte svou vizi a nové možnosti se objeví. Když se zavřou dveře, vždy se otevřou nové. Jaké možnosti jste přehlíželi nebo odkládali?

 11. Zaměřujete se na to, co můžete ztratit – ztratit nebo získat. Na jakou stranu rovnice jste zvyklí se dívat? Upřete svůj zrak na zisk, jen tak ho můžete dosáhnout. Jak velkou inspiraci potřebujete, abyste se dívali na to, co můžete získat?

 12. Pracujete přespříliš – tvrdá práce je někdy nutná a žádoucí, ale víte, kde má hranice? Pokud je budete ignorovat, vaše tělo vám jednou nekompromisně vystaví červenou kartu. Co se musí stát, abyste přestali pracovat i ve spánku?

 13. Jen vy máte problémy – nevymlouvejte se na své problémy. Ostatní mají trable možná větší než vy a přesto se nevzdávají a jdou za svým cílem. Dívejte se za problém a uvidíte řešení. Jak můžete svůj problém využít jako výhodu na cestě vpřed?

 14. Při prvním neúspěchu se vzdáváte – buďte houževnatí jako Edison, prohraná bitva neznamená prohranou válku. Vytrvejte a ponaučte se z neúspěchu. Zkuste to znovu a znovu. Pouze tak se stanete úspěšným člověkem. Co vám v minulosti pomohlo neúspěch překonat a nevzdat se?

 15. Litujete se – role oběti může být výhodná, máte alibi a zbavujete se zodpovědnosti. Jen vy máte moc tvořit vlastní život a záleží jen na vás, jak dlouho v roli oběti zůstanete. Upřímně se podívejte na vše, co můžete mít, když se přestanete litovat. Co vám role oběti vlastně poskytuje a v čem je výhodná?

 

S klienty jsme dokázali překonat a vyřešit každý ze zmíněných bodů a proto věřím, že to dokážete. Pokud chcete i vy úspěchu a spokojenosti dosáhnout rychleji a snadněji, neváhejte mě prosím kontaktovat. Rád vám pomohu.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena