Zbavte se toxických emocí v 7 krocích

Přirozená touha lidské psychiky je prožívat výhradně emoce příjemné. Ideálně zůstat v nekonečné blaženosti bytí. Jenže v životě každého z nás nastanou situace, kdy se negativním pocitům nelze vyhnout, ač se o to naše mysl snaží ze všech sil. Vztek, strach, úzkost nebo obavy nás občas dokáží zcela pohltit. Někdy to vypadá, že se nás tyto negativní pocity drží zuby nehty.

Bohužel to často bývá tak, že mnoho lidí neví, jak se jich zbavit nebo se naučili v sobě negativní emoce potlačit a neprojevovat je. Nedělejte tu samou chybu jako oni.

Uvědomte si, že mnoho nemocí je způsobeno právě potlačováním emocí, nedržte je v sobě déle než je zdrávo. Dovolte si je ze svého nitra vypustit. Nesmírně se vám uleví a zaplaví vás nová energie a radost. Představte si, jak svobodně a volně se vám bude dýchat, až se od tíživých emocí osvobodíte.

Nabízím vám proto ověřenou metodu, jak ze sebe negativní emoce vypustit jednou provždy.

  1. Přijměte zodpovědnost za svoje emoce. Pokud si myslíte, že za vaše nepříjemné pocity může někdo jiný, pak vám nezbývá nic jiného než čekat, až toho dotyčný nechá a změní svoje chování. To znamená, že můžete čekat po zbytek života.

  2. Pozorujte svoje emoce v těle. Dovolte si je procítit a prožít. Neutíkejte od nich, zůstaňte s nimi v kontaktu. Jen prožitou emoci můžete pustit, potlačovaná se bude pořád vracet.

  3. Definujte přesně svoje pocity. Nespokojte se s “cítím se mizerně” nebo “mám depku”. Je to hněv? Strach? Úzkost? Buďte co nejpřesnější.

  4. Napište si jasně, co se stalo a jak se cítíte. Dejte svým emocím volný průchod, neomezujte je a nechte je plynout v plné síle a intenzitě.

  5. Sdílejte svůj zážitek a to, jak se cítíte s milovanou osobou nebo s někým blízkým. Jak říkala má babička – sdílená starost, poloviční starost.

  6. Uzavřete celou záležitost rituálem, při kterém ze sebe nadobro tíživý pocit vypustíte. Papír, na který jste své emoce zhmotnili, spalte nebo hoďte do řeky a nechte své pocity odplout.

  7. Oslavte to. Udělejte si radost – malou či velkou, běžte se bavit. Odměňte se za svou schopnost čelit bolesti i nepříjemným pocitům. Buďte hrdí na svou sílu a odvahu.

Věřím, že vám tento postup pomůže stejně, jako pomohl mně i mým klientům. Sdílejte proto jednoduchý návod dále, ať se žije vám i vašemu okolí lehčeji.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena