Jste taky holka pro všechno?

Jsou tady pro každého. Všem se snaží vyjít vstříc a vyhovět. Najít cestu, jak udělat své okolí šťastné. Svého partnera spokojeného. Představa, že by si o nich ostatní pomysleli něco nepěkného je takřka nepřípustná. To si jednoduše nemohou dovolit.

Starají se a pečují. Snaží se zavděčit a dávají ze sebe maximum. Každý moment jsou připraveni vyhovět a splnit požadavek. Nesou tíhu i zodpovědnost. Rozhodují a kontrolují. Jsou oporou i vrbou. Svou hodnotu měří podle kvality a kvantity služeb, které svému okolí poskytují a proto s tím nemohou přestat. Udělali ze sebe automat na žvýkačky. Stačí přijít, šikovně zmáčknout a vždycky z nich něco vypadne.

O kom je řeč? O lidech, kteří plní především potřeby a přání ostatních. Hrdě přehlíží své potřeby a přání. Potlačili v sobě své niterné touhy, už jim nevěří. Nechtějí jim věřit. Nemohou jim věřit. Není na ně čas ani prostor. Musí hořet pro druhé. Jen tak budou přijati, jen tak dostanou to, po čem touží … lásku, přijetí, bezpečí, pochvalu, uznání, respekt.

Plní rozkazy a mlčky odevzdávají svou osobní moc do rukou druhých lidí. Jsou závislí na těch, kterým slouží. Plní strachu a obav, že i tak nejsou dost, že nestačí. Někdo někde by to zvládl lépe. Jsou plní pochyb. Neznají odpočinek, je toho přece ještě tolik na práci.

Pečují o rodinu, partnera, přátele, kočku, psa nebo dědu. Sami jsou na posledním místě. Spokojeně nespokojení. Za mnou přichází vyčerpaní, nešťastní a prázdní. Bezmocní bez hlubšího smyslu života. Sami sebe dohnali na hranu únosnosti. Dostali se do bodu, kdy neví, jak dál. Investovali tolik energie ven, že uvnitř zbyla chladná noční poušť. Ohlížejí se za svým životem a nechápou, jak tak mohli žít. Kolik času, sil a přemýšlení je to stálo.

Postupně a opatrně se vydávají na cestu k sobě. Rozkrývají, jakými podvědomými vzorci myšlení a chování se řídili. Proč to dělali a proč se jim nedařilo ze stínu vystoupit. Co je drželo zpátky.

Učí se říkat druhým zdravé ne, aby mohli sobě říci velké ANO. Najednou se objevuje prostor na vlastní emoce. Rozšiřují si a upevňují vlastní hranice. Nezávislost a svoboda jsou nové hodnoty, které začínají žít. Začínají sytit sami sebe. Přestávají se bát a podceňovat se. Respektují se, vidí svoje kvality bez potřeby je ustavičně druhým dokazovat. Rostou a sílí.

Jsou to pozoruhodné silné proměny plné radosti. Momenty, kdy odpadávají prastaré zátěže. Momenty osvobození. Momenty nových nádechů do nového barevnějšího života.

Dovolte si dát sami sebe na první místo – zamilujte se do sebe. Je to první a nezbytný krok k plnějšímu životu. Chcete s tím pomoci? Domluvte si se mnou schůzku. 🙂

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena