Kdo jsem?

To je otázka, kterou si kladu celý život. Celý život na ni hledám a postupně i nacházím odpověď. Proč si jí vlastně kladu? Protože vím, že sebepoznání je klíč k životu, který stojí za to žít.

A také platí, že čím hlubší sebepoznání tím lepší sebehodnocení a čím lepší a pravdivější sebehodnocení, tím je lepší celý život.

A to byl vždycky můj životní záměr a cíl. Žít život, který stojí za to a o kterém bych se jednou nemusel stydět napsat román. A abych toho byl schopen, musel jsem se před více než 10 lety probudit z hluboké osobní nevědomosti.

Musel jsem začít pátrat po příčinách toho, proč jsem sám se sebou a svým životem tak bytostně nespokojený. Proč se v kůži téměř dvoumetrového a stokilového člověka necítím jako dospělý a silný muž.

Proč se mi s železnou pravidelností vrací depresivní stavy a úzkosti. Proč mám tak obří strach z lidí, který mi brání vymanit se z osamělosti a prázdnoty, kterou jsem byl obklopený.

Proč jsem tak fyzicky i psychicky zablokovaný, že jsem trpěl vadou řeči – silně jsem zadrhával a dát někdy dohromady plynulou větu, pro mě byla nepřekonatelná výzva.

V důsledku toho všeho jsem si vůbec nevěřil, měl sebevědomí na bodu mrazu a sám na sebe jsem nahlížel dosti ošklivě a kriticky.

Musel jsem se probrat z nevědomosti, abych pátral po tom, kdo jsem, proč tady jsem a kam kráčím. A tak jsem vyrazil na cestu poznání. Na cestu osobního přerodu. Opustil jsem republiku a odletěl na druhý konec zeměkoule.

Ochutnat svět. Začít znovu. Otestovat, jestli to dám – začít žít úplně od nuly a postavit svůj život na zelený louce. A já to dal. Mohl jsem se vrátit domů. Byl jsem připravený.

Poznal jsem svět, tak teď byl ten správný čas, abych skutečně poznal sám sebe. Svůj pravý potenciál. Toužil jsem se ponořit hluboko do sebe – až k samé podstatě bytí.

Musel jsem otevřít všechny 13. komnaty, které jsem odmítal vidět a už vůbec ne je odemknout. Musel jsem se postavit všem svým velkým strachům, které mne ovládaly. Musel jsem překonat všechny zásadní vnitřní bloky, které mi svazovaly ruce i hrdlo.

Musel jsem poznat a odhodit všechny naučené vzorce a masky, za které jsem se schovával a konečně nechat volný průchod svému pravému a přirozenému já.

Musel jsem se naučit (a stále se to učím) přijímat sám sebe – tedy všechny ty části sebe sama, které jsem fakt neměl rád a snažil se je vytěsnit a nevnímat.

Pustil jsem se do procesu osvobození a probuzení naplno a intenzivně. Bylo to období, kdy jsem nežil ničím jiným. Podřídil jsem tomu úplně všechno.

Každý měsíc a každý rok jsem uvnitř sílil a rostl. Jako bych se připravoval na další výzvy a na to, co mě čeká. Moje sebe-důvěra i sebe-vědomí rostlo. Celá moje realita se mi měnila před očima. Už jsem nebyl tím zakřiknutým Alešem jako dřív.

Stával jsem tím, kým se mi do té doby ani nesnilo, že bych mohl být. Začal jsem žít život, který na ten román jednou vydá.

Na své cestě jsem potkal celou řadu nezapomenutelných učitelů, kteří mi pomohli stát se tím, kým dneska jsem. Ať už to byli psychologové a terapeuti, koučové a konzultanti nebo indiáni a šamani.

Všem jim ze srdce děkuji nejen za to, jak moc mi pomohli, ale i proto, že mi všichni byli inspirací a určitým předobrazem toho, co dělám dnes. Od každého jsem se snažil a neustále se snažím naučit a vzít si to nejlepší, co potom mohu předávat dál svým klientům.

Tady teď leží moje životní poslání. Moje vize. Provázet lidi na jejich cestě sebepoznání. Na cestě k sobě. Ke svému pravému já … aby i oni mohli jednou román svého života s hrdostí a vděkem vydat.

Profesní vzdělání, absolvované kurzy a výcviky:

2200+ odkoučovaných hodin během 7 let praxe

Koučování jako umění žít – výcvik v psychologickém koučování s mezinárodní certifikací ICF

Somatic Coaching – výcvik v somatickém koučování s mezinárodní certifikací ICF

Konstelace, rituál a drama – výcvik v systemických konstelacích u Jana Bílého

Škola Aleše Kaliny – certifikovaný terapeut pro práci s Emočními programy – touto metodou již pracuji pouze na přání klienta

10 let sebezkušenostní práce – s metodami jako Biosyntéza, PBSP, koučování, konstelace, holotropní dýchání a další práce se změněnými stavy vědomí …

Žij své mužství – Vladimír Münz

Meditativní Buto tanec – Biosyntéza

Time management – Michal Holík

Typologie osobnosti – Česká spořitelna

Kurz manažerských dovedností – Česká spořitelna

Kurz obchodních dovedností – Česká spořitelna

The Way Ahead – Tony Robbins

Systemické konstelace – Jan Bílý, Vladimír Münz

Pravidelně přispívám články do deníku Metro a vystupuji v Českém Rozhlasu

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena