JSEM HVĚZDA.

Kdy jste si to řekli naposledy? JSEM HVĚZDA. Sakra … řekli jste si to vůbec někdy?

Když nad tím tak přemýšlím, je děsivé, kolika lidem přijde úplně normální, že o sobě nepřemýšlí a nemluví jako o hvězdě. Je dost hrozný, kolika lidem věta – Jsem Hvězda – ani nejde přes pusu a je děsivý, kolik lidí se k sobě chová jako ke kusu hadru … natož jako ke hvězdě.

A přitom tu velkou hvězdu v sobě máme všichni. Uvnitř sebe. Stačí jí rozsvítit. Teda nejdřív si jí musíte všimnout. Tahle vaše vnitřní hvězda vám může udělat ze života takovou senzační jízdu, že si nebudete stíhat držet klobouky. Bude to pecka. Jen si to představte, kdybyste o sobě mluvili a chovali se k sobě jako ke hvězdě.

Jen si to představte

Jen si představte, že váš mozek vám primárně říká – seš hvězda. Představte si, že sami o sobě říkáte Jsem Hvězda a dokonce tomu fakt věříte a žijete to. Bylo by to skvělé, že? Takový příval energie a příležitostí. To by byl fičák. Bylo by to život měnící. To vám klidně podepíšu vlastní krví. Váš život by už nikdy nebyl jako předtím.

Jak na to? Mám pro vás tip. A ne nějaký teoretický a vyčtený, ale funkční a osvědčený. Stačí ho používat. Den za dnem. Chce to chvíli praxe, ale to sladké ovoce, které přinese, stojí za to. Připraveni? Paráda. Jdeme na to pěkně od těla, protože tělo je moudré. Spojení s tělem je naprostý základ, ze kterého vychází vše ostatní a hlavně tělo se ještě nenaučilo zpochybnit samo sebe, jak to umí naše mysl.

Možná o sobě ještě nepřemýšlíte jako o hvězdě, ale co kdyby …

Hvězdu poznáte od neHvězdy už podle držení těla. Hvězda nechodí shrbená a zamračená. Neloudá se někde v koutě. Vyzařuje z ní něco, co ostatní přitahuje a k čemu vzhlíží. A právě držení těla přímo ovlivňuje důležité procesy v mozku a tím i vaši náladu a emoce. Zjednodušeně řečeno – postoj vašeho těla, ukazuje i určuje váš životní postoj.

Půjdeme na to mazaně. Abychom přeprogramovali mozek a tím změnili náladu a emoce, budeme měnit postoj těla, dýchání a celkově fyzický projev. Uděláme to jednoduše, není v tom žádná věda a zvládne to opravdu každý. Začněte otázkou – Kdybych teď v tuto chvíli sám sebe vnímal jako hvězdu, jak bych stál, seděl, dýchal, v jaké pozici by bylo moje tělo? Kdybych byl teď hvězda, co bych udělal jinak? Není třeba nic vymýšlet, jen na sebe tuto otázku nechte působit. Vaše tělo už ví, co má udělat.

  • Možná se objeví impuls lépe a hlouběji dýchat – následujte ho.
  • Možná se objeví impuls se narovnat – následujte ho.
  • Možná se objeví impuls sedět rovně a přestat křížit nohy – následujte ho.
  • Možná se objeví impuls povolit napětí a uvolnit se – následujte ho.
  • Možná se objeví impuls vydat zvuk, zamručet si, protáhnout pusu – následujte ho.
  • A možná se objeví další a jiné impulsy – následujte je.

Následujte všechny impulsy, co se objeví a nechte v sobě působit novou energii, kterou jste přivolali. Budete se cítit lépe, vypadat a působit sebevědoměji. Budete budit respekt. Vám samotným bude radostněji a lépe vám půjdou i všechna možná setkání s lidmi, pracovní schůzky, setkání na úřadech, nepříjemná i příjemná jednání nebo náročné interakce s obtížnými jedinci.

Trénujte svoje tělo do hvězdných poloh. Dýchejte jako hvězda. Choďte jako hvězda. Seďte jako hvězda. Ležte jako hvězda. Jezte jako hvězda. Skákejte jako hvězda. Protože vy jste Hvězda. Pamatujte na to. Mluvte o sobě jako o hvězdě. Chovejte se k sobě jako ke hvězdě. Myslete o sobě jako o hvězdě.

JSTE HVĚZDA.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena