Miluju tě

Miluju tě. Věříš tomu? Tak já ti řeknu proč. Sleduju tě celý život. Viděl jsem tě drát se na tenhle krásnej svět. Viděl jsem tvůj první nádech a bylo to nejkrásnější, co jsem kdy spatřil. Viděl jsem tu čistou lásku a nevinnost, která ke mně promlouvala z každé buňky tvýho malýho tělíčka. Cítil jsem ty slzy dojetí. Viděl jsem tvoje první krůčky. Zprvu opatrné a pak pevné a sebevědomé.

Úplně jak ty. Slyšel jsem tvoje první slovo a viděl u toho ty jiskry radosti ve tvých rozzářených očích. Viděl jsem tě růst. Viděl jsem tě padat a znovu se zvedat. Viděl jsem tě ochutnávat všechny ty možné i nemožné chutě i vůně, co ti svět nabídl a stále nabízí. Viděl jsem taky tvou bolest. Viděl jsem tvoje nejhlubší zranění. Viděl jsem tvoje srdce na kusy i koupající se v božské extázi štěstí.

Viděl jsem tě radovat se i plakat. Viděl jsem tě rozzuřeného do běla se vztekem stříkající z tvých rukou. Viděl jsem tě selhat i chybovat. Viděl jsem tě ubližovat ostatním i sobě. Ach … viděl jsem tě úplně celého. A přesto nebo právě proto tě miluju. Celým srdcem. Tak velkým, jak velké srdce můžeš mít. Miluju tě. Bez podmínek. Bez očekávání. Bez nároků. Cítíš to?

Vnímáš to, že jsem pořád s tebou? Vidíš mě tak dobře jako já tebe? Jsem tvoje duše a miluju tě. Pořád a vždycky. Za všech okolností. Nezáleží, co jsi a co děláš. Pořád tě miluju. A moc si přeju, aby si s tím začal i ty. Aby ses začal milovat teď a tady. Už teď seš dost. Už teď ti nic nechybí. Seš perfektní člověk. Prosím zamiluj se do sebe jako já do tebe. Kde je láska, není prostor na strach, nenávist ani lhostejnost. Tak buď láskou. Prosím. 

(Text vyjde v pátek v tištěné verzi deníku Metro.)

 

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena