Ze života kouče: Přestaňte si hledat “slabší” partnery

“Tak tohle by mi do očí nikdo neřekl. A ani já sám bych si to asi neuvědomil.”

Seděli jsme naproti sobě s Martinem v tichu mojí pracovny. A co, že jsem mu to řekl? No že pokud si hledá ženy, které mají chatrné osobní hranice, že pokud si hledá ženy, nad kterými bude mít moc a navrch, pak pravděpodobně nehledá ženy dospělé a zralé, ale holky. A možná že ani on nemá tak úplně moc sám nad sebou a svým vlastním životem. Protože pokud si místo žen hledá holky, je i on stále chlapec.

“Možná se ti ještě, Martine, nepodařilo plně dospět ve zralého muže.”

Byl to silný moment. Tvrdý? Nepochybně. Nicméně pokud jsem chtěl Martina pobídnout k cestě k jeho mužské síle, dospělosti a zralosti, musel jsem se k němu chovat jako k muži, který to ustojí. Už bylo na čase, aby se vysvobodil ze svého klukovského světa a prožívání. A Martin tu sílu v sobě našel. Ustál moment pravdy a poslého ho dokázal krásně a silně využít ve svůj prospěch.

Proč to celé píšu?

Píšu to pro všechny ostatní Martiny – ať už ženy nebo muže. Přestaňte hledat vztahy, kde budete vy ti “silnější”. Nehledejte vztahy, kde před vámi bude partner automaticky ustupovat a “podřizovat” se vám. Ono to možná na první pohled vypadá lákavě – mít vedle sebe někoho poddanějšího a “slabšího”. Leč je to velký omyl. Protože taková motivace je založena na strachu – ten druhý by mne mohl ohrozit, proto ho musím pod kontrolou a pod palcem já.

Vztahy řízené nebo zásadně ovlivněné strachem plodí jen další strach, nekončící frustraci a životní trápení. Znám lepší směr a cestu. Takovou, na kterou se vydal i Martin a jeho život se tím radikálně proměnil.

  • Raději než hledat “slabší” parťáky, pracujte na tom, abyste vy byli uvnitř sebe zdravě silní a pevní a mohli si pak najít stejně silného parťáka. Život bude pak mnohem krásnější, plnější. Bude to mnohem veselejší jízda!
  • Vezměte si svou osobní moc a sílu zpátky. Vnímejte ji v sobě. Využívejte ji pro sebe. Pak zmizí i strach, že by nad vámi mohl mít někdo jiný navrch.
  • Osvoboďte sami sebe ze spárů vašich programů a vzorců chování založených na strachu. Pak budete svobodní a nikdo vás o ni nebude moci připravit.
  • Zpevněte vlastní hranice. Odměnou vám bude vnitřní klid a bezpečí. Pevné a jasné hranice = vnitřní síla a respekt ve vztahu.
  • A také se nebojte lidem říkat to, na co by si jiní netroufli. Budou si vás o to více vážit. Buďte pravdiví k sobě i druhým.

Pokud i vy chcete ve svém životě zažít zásadní a pozitivní změnu jako Martin, ozvěte se mi na mail/mobil. Domluvte si se mnou konzultaci. Třeba jste jen jediný krok od lepšího života. Tak ho udělejte. Jednou si poděkujete.

(Jméno je změněné a příběh je publikován s jasným souhlasem klienta.)

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena