Saul – můj největší duchovní učitel

Před časem se nám se ženou narodil syn. Moment, kdy jsem ho poprvé držel v náručí, je jeden z nejsilnějších, které jsem zažil. Netrvalo dlouho a Saul se stal mým velkým duchovním učitelem. Každý den mne učí něco nového o životě nebo mi připomíná to, co jsem o něm důležitého zapomněl. Chci se s vámi o naše lekce podělit.

  1. Je totálně bezprostřední. Autentický do morku kostí. Je absolutně pravdivý. Co cítí, to jde ven. Není to obchodník typu – budu sám sebou pouze, když to je bezpečné nebo budu sám sebou jen, když je to pro mne výhodné. On je sám sebou vždy a všude. Tím mi dává příležitost se k této ryzí pravdivosti vracet a napravovat všechny situace, kde plně sám sebou nejsem.
  2. Fascinuje ho svět. Každou minutu je fascinovaný vším, co se okolo děje. Život pozoruje čistým a nezastřeným pohledem. Jaký kontrast s námi dospělými, kteří považujeme většinu toho, co máme kolem sebe za známé a nezajímavé. Často i nudné. Hledáme poté pořád nové a nové podněty, které jsou po čase opět známé a nezajímavé. Můj syn mne učí odkládat vnitřní brýle a dívat se na svět bez mentálních komentářů. Učí mne nesoudit, jen vnímat a pozorovat.
  3. Dokáže být v opravdovém a nefalšovaném klidu. Umí se totálně uvolnit. Je krásné ho pozorovat, jak jen leží a vyzařuje z něj až posvátný klid. Ukazuje mi tím můj vlastní vnitřní neklid a stres, se kterým se někdy potýkám. Ba co víc, učí mne, že je možné se uvolnit plně. Nechat napětí zcela odejít, jen být a relaxovat. A tak když se přistihnu, že chvátám nebo se stresuji, vzpomenu si na něj. Na moment se vnitřně zastavím a ztiším. Vnímám svůj dech, svoje tělo a zklidňuji se.

Učme se od dětí jejich čistotu bytí, vždyť umí být šťastnější než my.

(Text vyjde v pátek 27.7.2018 v tištěné verzi deníku Metro.)

Další články a videa najdete – ZDE.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena