Kruh mužů pod Skalou: Divoch v nás

Buďte pozdraveni, pánové. Svět kolem nás je čím dál tím víc modernější. Virtuální a bezkontaktní jako nová platební karta. Tak moc civilizovaný, až se v něm někdy nedá svobodně žít.

Společnost po nás neustále chce, abychom byli čím dál tím víc “civilizovanější a kultivovanější” muži. Nic proti tomu. Nová doba si žádá novou formu bytí.

Jenže to neznamená, že svou divokou a divošskou část musíme pohřbít. Nebo potlačit a vytěsnit až na samý okraj našeho vědomí.

A přesto to mnoho z nás dělalo a dělá. Kvůli “vznešeným” společenským hodnotám jsme zabili svého divocha …. nebo ho minimálně zavřeli do hlubokýho žaláře.

A tím jsme sami sebe připravili o tu ryzí svobodu, vnitřní sílu a živočišnost. Podvázali jsme si koule, abychom byli ti poslušní a slušní pánové. Ti bezpeční a za každých okolností správní.

Uvěřili jsme, že náš vnitřní divoch (a jeho živočišná a nespoutaná energie) je nebezpečný a destruktivní. Téměř původce všeho zla na světě.

A on nebezpečný a ničivý skutečně být může …. ale hlavně tehdy, pokud je potlačený a vytěsněný v našem nevědomí. Pak nás ničí uvnitř a ničí i naše okolí.

Ale pozor – to není jeho pravá a jediná podstata. To je jen jeho reakce na to, že se ho snažíme vytěsnit, potlačit, nevnímat a ignorovat. Nahradit čistě mentálním a racionálním způsobem žití.

Jenže to, co vytěsníme, nás začne temným způsobem ovládat. Proto jen muž s integrovaným divochem může být skutečně svobodný a pokorný. Pevný, silný a průbojný a zároveň klidný, vyrovnaný a mírumilovný.

Divocha v sobě máme všichni. Buď ho umíme přijmout, ovládnout a prožívat vědomě nebo ho odmítáme a necháváme ho, aby on ovládá nás.

Proto na další večerní setkání zvu všechny z vás, kteří se chcete se svým divochem potkat a přijmout ho. Kteří mu ve svých životech chcete dát jeho právoplatné místo a důležitost. Kteří se s ním chcete spojit a vědomě a smysluplně ho prožívat.

Zvu vás na starou cestu. Síly. Divokosti. Svobody.

Místo – Branická 26/43, kousek od Branických skal

Termín – středa 13.2, 18.30 – 21.00

Cena – 750 Kč

Chceš přijít? Vyšli signál přes formulář nebo sms/mailem.

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena