Právě teď jste manipulováni … a ne tím, kým si myslíte.

Právě teď a tady existuje ve vašem životě velký manipulátor. Tak mocný a tajemný, že o něm ani nevíte a přesto ho posloucháte na slovo. Chcete vědět, kdo to je? Běžte k nejbližšímu zrcadlu a podívejte se. To je on.

Velký Manipulátor vašeho života. Tak schopný, že vás umí celý život přesvědčovat, že nejste dost dobří. Že vám pořád něco chybí k tomu, abyste mohli být milovaní, úspěšní nebo šťastní.

Že se musíte ještě hodně snažit, aby vás měli lidé rádi a přijali vás. Že se musíte ještě hodně snažit, abyste se na sebe mohli s klidným svědomím podívat a říct si – jsem fakt úžasný a skvělý člověk.

Abyste se sebou mohli být spokojení, protože přece přes všechny vaše nedostatky to není možné! Jak vidíte, nepotřebujete nepřítele, zvládáte si ubližovat sami.

Manipulujete sebou svými negativními, kritickými a odsuzujícími myšlenkami, kterým věříte, že jsou pravda. Dobrovolně se ve svých hlavách ponižujete a podkopáváte vlastní sebevědomí.

Dobrovolně sami sebe srážíte na kolena tím, jak o sobě přemýšlíte a jak se k sobě chováte. Manipulujete sami sebou všemi těmi mentálními programy typu “ještě nejsem dost …”, které vás posléze řídí i omezují. Které si dokolečka opakujete jako mantru. Nemám pravdu?

A přes to všechno … co kdybych vám řekl, že jste úplně OK? Že jste vlastně svým způsobem perfektní? Jste. Jste OK. Jste úplně v pořádku. Už teď jste dost. Nikdy jste nebyli málo. A nikdy nebudete.

Tak to prostě na světě chodí. Stačí to jen přijmout. Pak skončí manipulace. Pak začne svoboda. Pak začne Život.

(Text vyšel jako sloupek v tištěné verzi deníku Metro.)

Archivy

Životní koučování a osobní poradenství. Individuální a párové konzultace.

Skupinové semináře i workshopy. Online poradna.

Sledujte mě na

Napište mi

Kontakt

Copyright 2018 Aleš Vavřinec © Všechna práva vyhrazena